Wierszyki o miłości na zaproszenia ślubne

W momencie, w którym otrzymujemy zaproszenia ślubne, obok tekstu kto, gdzie i na kiedy zaprasza, znajdują się również różnego rodzaju fragmenty wierszy. Wierszyki na zaproszenia ślubne to najczęściej cytaty dotyczące miłości lub mające podkreślić rangę uroczystości. Jakie zatem wierszyki na zaproszenia ślubne wybrać?

Przykłady z poezji dotyczącej miłości można mnożyć. Najczęściej jest to List do Koryntian lub cytaty z któregoś ze świętych — św. Augustyna lub Jana Pawła II. Warto jednak nie traktować tych dodatkowych tekstów sztampowo. Może jest jakiś utwór, który dobrze kojarzy się bohaterom tego wyjątkowego dnia? Może jest jakiś poeta, który idealnie ujął to, co łączy państwa młodych, albo cytat, który idealnie opisuje sytuację, jak się poznali? O miłości pisało bardzo wiele osób, dlatego warto nie koniecznie iść sztampową ścieżką i odnaleźć cytat dla siebie. Często też firmy, które zajmują się drukiem zaproszeń, podsyłają swoje propozycje, które są już sprawdzone, przygotowane i pod wymiar danego zaproszenia. Warto jednak zawsze zapytać o to, czy da się dołożyć coś od siebie do zaproszenia.

Ważne, aby zaproszenie miało jakiś element indywidualny dla każdej pary i dobrym pomysłem na nadanie im własnego charakteru są wierszyki na zaproszenia ślubne.