Wesele, hej wesele!

Myślenie o weselu to bardzo fantastyczna sprawa. Zaproszeni goście na ogół cieszą się na myśl, że będą mogli pobawić się przy dobrej muzyce, zjeść coś dobrego i cieszyć się miłością bliskich im osób. Jednak nie zawsze myśli o weselu są tak wspaniałe i radosne.

Cena gra rolę

Kiedy przyszli Państwo Młodzi pomyślą, ile muszą wydać na to pieniędzy, to… Mówiąc dosłownie głowa i ręce opadają. Koszty wesela (sprawdź w RozsądneWesele.pl obszerne podsumowanie tego tematu) w dzisiejszych czasach są naprawdę ogromne. Mowa tutaj oczywiście o takim weselu, które będzie spełnieniem Waszych marzeń. W końcu jest to jedyna taka impreza w Waszym życiu (nie zakładajmy od razu żadnych rozwodów) i dlatego trzeba ją w odpowiednim sposób zaplanować.

banknoty i monety

Na co można sobie pozwolić?

Zanim jednak zaplanujecie wszystkie szczegóły, to uświadomcie sobie fakt – ile macie pieniędzy dostępnych i na co dokładnie możecie sobie pozwolić? Nie warto bowiem planować czegoś, na co dokładnie nie będzie Was stać. przykład? Planujecie wynajem drogiej limuzyny, która Was zawiezie do kościoła, na wesele, pojeździcie nią po okolicy, weźmiecie na sesję, itd. Ale jak przyjdzie do płacenia, to okaże się, że jednak pieniędzy Wam na ten cel zabrakło? Dlatego wpierw oszacujcie wszystko, a potem planujcie.