Wesele – czas zabawy

Wesele kojarzy się z zabawą i miło spędzonym czasem. Warto więc wybrać ciekawe zabawy weselne, które spodobają się gościom.

przykład zabawy weselnej

Zabawy weselne – poznajmy się

Na ogół sam początek wesela nie jest bardzo wesoły, a bywa i tak, że goście się nudzą. Warto więc już na samym początku zaproponować uczestnikom zabawę pt. „Poznajmy się” . Goście tańczą w kółeczku i kiedy zatrzymuje się muzyka to osoby naprzeciwko siebie przedstawiają się wzajemnie. To doskonała zabawa weselna, który służy „przełamaniu lodów”.

„Wałek”- wesoła zabawa

„Wałek” to również bardzo popularna zabawa, która polega na przekazywaniu sobie wałka. Goście ustawiają się kółeczku i ich zadaniem jest przekazywanie sobie wałka, trudność polega na tym, że robią to w ciekawy i niecodzienny sposób, np trzymając go pod brodą, bądź między nogami. Jeżeli wałek upadnie, ta osoba, która go upuściła pije kieliszek wódki.

„Zakręcony”- zabawa dla odważnych

Ochotnicy stają w równej linii . Na samym początku  wszyscy wypijają kieliszek wódki. Następnie okręcają się 10 razy wokół własnej osi . Na drugim końcu sali stoi Młoda Para trzymająca nagrodę i na jej znak goście zaczynają biec. Ten, który dobiegnie najszybciej – wygrywa. Pozostali goście mogą dopingować.

Inne przykłady gotowych zabaw weselnych: https://rozsadnewesele.pl/zabawy-weselne-gotowe-przyklady-wykorzystania/