Jak zaprojektować zaproszenia ślubne?

Istnieje wiele gotowych szablonów zaproszeń ślubnych w przeróżnych stylach, w tym boho, czyli obecnie najmodniejszym z nich. Jednak zamiast korzystać z gotowych szablonów, można pójść o krok dalej i zgodnie z domeną tego stylu zaprojektować własne zaproszenia na ślub boho. Tylko – jak to zrobić?

ślubne zaproszenie w stylu boho

  1. Wybór papieru

Zazwyczaj do wyboru jest kilka arkuszy o różnym kolorze, fakturze oraz grubości. Do stylu boho pasuje praktycznie wszystko, a uważać należy jedynie z wyborem papieru metalizowanego, opalizującego, w stylu eleganckim – może się okazać, że nie pasuje do ogólnej koncepcji.

  1. Czcionka

Jeden z ważniejszych elementów zaproszeń. Ważne, żeby była czytelna. Tutaj również, jeśli chodzi o estetykę – wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie popularne jest dobieranie nowoczesnej kaligrafii albo bardzo prostych geometrycznych czcionek, pisanych jakby kredą.

  1. Dekoracje

Jak zawsze, byle nie przesadzić. Chociaż, styl boho to awangarda i swoboda – nie zawsze więcej, znaczy lepiej. Elementy dekoracyjne najczęściej spotykane na zaproszeniach ślubnych boho to kwiaty (raczej polne i łąkowe), ornamenty i wzory ludowe, etniczne albo połączenie ich wszystkich.

Zaproszenia to taka pierwsza wizytówka pary młodej – najważniejsze, aby niosły dobre emocje!