Ile wódki na wesele kupić?

Większość par młodych nie wyobraża sobie wesela bez przynajmniej odrobiny alkoholu. Wódka na wesele to trunek, który zwykle cieszy się największą popularnością wśród gości. Jak dobrać ilość wódki do ilości osób zaproszonych na przyjęcie, tak aby jej nie zabrakło, lecz również nie zostało zbyt wiele?

Wódka na wesele – dla każdego?

Dobierając ilość wódki weselnej do ilości osób obowiązuje jedna zasada – na każdego zaproszonego gościa powinno przypadać pół litra wódki. Dla jednych to dużo, dla innych mało, jednak w praktyce ta reguła sprawdziła się już na niejednym weselu. Istnieje jednak pewien wyjątek – do liczby gości, którą bierzemy pod uwagę, nie wlicza się dzieci czy w ogóle osób niepełnoletnich, jednak należy uwzględnić w obliczeniach także osoby na co dzień niepijące. Niemniej jednak nie zastanawiamy się, kto będzie pił wódkę, kto piwo, a kto sięgnie po jeszcze inny rodzaj alkoholu. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, na co zdecyduje się konkretna osoba. Nawet ci, którzy na co dzień wódki odmawiają, na weselu mogą po nią sięgnąć. Nie zapominajmy, że wódka na wesele (https://www.zankyou.pl/p/kilka-slow-o-wyborze-ilosci-i-serwowaniu-wodki-na-weselu-7589) będzie potrzebna również do przygotowywania drinków (we własnym zakresie lub przez profesjonalnego barmana), a nie tylko picia z kieliszka. 

Wódka na wesele od restauracji

Restauracje czy domy weselne bardzo często oferują parze młodej pewną ilość wódki, którą dostarczą na salę we własnym zakresie, bezpłatnie. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, o jakiej dokładnie ilości alkoholu mowa. Jeśli restauracja oferuje jedynie kilka butelek, to nie bierzmy ich pod uwagę w ogólnym rozrachunku. Zdarza się jednak, że organizator przyjęcia dostarczy większą ilość wódki gościom – wtedy też warto uwzględnić ją w swoich obliczeniach, aby nie kupić zbyt dużo alkoholu. W przypadku, gdy wódki nam zabraknie, zwykle nie ma problemu, aby dokupić ją w barze restauracyjnym.