Grafika? Motywy? Tłoczenia? Na co uważać, projektując zaproszenia ślubne?

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To stare powiedzenie dobrze odzwierciedla jak ważny jest wybór odpowiedniego zaproszenia. Bardzo często stają się one stałym elementem ozdobnym w mieszkaniach bliskich. Spośród tysięcy opcji dostępnych w internecie wybór nie jest prosty jednak jest jedno rozwiązanie.

Najtańszym wyborem są produkowane masowo kartki z dowolnie wybranym nadrukiem. Niestety, ze względów ekonomicznych, wszystkie nadruki wykonywane są na papierze jednakowej jakości i formatu, przez co żadne z nich nie posiada swojej indywidualności. Dlatego najlepszym wyborem jest zorientowanie się w swojej okolicy za firmami oferującymi wykonywanie zaproszeń ślubnych. Doświadczenie uzyskane podczas wielu lat funkcjonowania działalności sprawi, że firma wykona dla nas zaproszenia zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Podstawowym pytaniem jest jednak, czy chcemy umieścić swoje zdjęcie na zaproszeniu? Zaproszenia informują o istotnym wydarzeniu naszego życia natomiast zdjęcia są pamiątkami danych wydarzeń. Nie powinno się umieszczać pamiątki na zaproszeniu na wydarzenie, które jeszcze się nie odbyło. Lepiej zrobić piękne zdjęcie u fotografa, które będzie pasowało do okazji, a nasze zaproszenia ślubne z fotografią mogą nabrać wyjątkowego charakteru i stać się pamiątką na lata. Można także zapytać gości, czy chcą dostać ładne i oprawione w ramkę zdjęcie pary z ołtarza.

Należy być natomiast ostrożnym z umieszczaniem grafiki, ponieważ potrafi ona bardzo łatwo popsuć cały design. W końcu zaproszenia przez wiele lat posiadały na sobie jedynie tekst. Jeżeli naprawdę chcemy umieścić grafikę na zaproszeniu to dobrym pomysłem jest umieszczanie symbolu zjednoczenia, na przykład odcisków palca pary ułożonych w kształt serca, lub złączonych razem pierścieni obrączek.