5 powodów, dla których warto postawić na winietki ślubne

elegancka winietka na ślub

Każda para przygotowująca się do ślubu musi stanąć przed pytaniem: czy zdecydować się na winietki ślubne z takich sklepów? A może wręcz – czy w ogóle się na nie decydować? Przed podjęciem decyzji, warto poznać zalety tego rozwiązania. Winietki są bowiem nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim pełnią ważną rolę praktyczną. Oto 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować:

  1. Rozplanowujemy usadzenie gości  

W czasie przyjęcia ślubnego rodzice pary młodej oraz świadkowie powinny siedzieć w centralnej części stołu. Dobrze też, by osoby, które się znają, zajęły miejsca blisko siebie, by w czasie przyjęcia mogły swobodnie rozmawiać. Ten efekt trudno osiągnąć bez wcześniejszego rozplanowania miejsc – winietki umożliwią wprowadzenie tego planu w życie.

  1. Unikamy zamieszania

Dobre rozplanowanie to nie jedyna zaleta winietek ślubnych. Dzięki nim unikamy też klasycznego „polowania na krzesełka” i niepotrzebnego chaosu oraz konfliktów.

  1. Ułatwiamy obsługę ekipie restauracyjnej

Winietki ślubne mają tę zaletę, że informują kelnera o tym, gdzie siedzi, jaka osoba – w ten sposób łatwiej dostarczyć dania osobom o specjalnych potrzebach: np. alergikom czy wegetarianom.

  1. Przygotowujemy upominek dla gości

Eleganckie winietki ślubne mogą stać się też upominkiem dla gości – ci z pewnością zachowają je na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

  1. Dekorujemy stół

Ślubne winietki dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Eleganckie i stylowe będą efektowną dekoracją stołu i sprawią, że ceremonia nabierze wyjątkowego charakteru.