Podziękowania dla gości

Goście weselni to zwykle osoby najbliższe Młodej Parze. Ich rodzina, przyjaciele, bliscy znajomi. Nic dziwnego, że Młodzi chcą, by ten dzień na dłużej został w ich pamięci. Stąd popularna i miła tradycja podarunków dla gości weselnych. Podarunkami zwykle są ekskluzywne słodycze, personalizowane cukierki, małe słoiczki miodu lub powideł, weselne mydełka… Ile par tyle pomysłów.

woreczki organzynowe

Jak efektownie spakować podarek?

Oprócz samego prezentu ważne jest jego opakowanie. Zwykle są nim albo małe pudełka, albo woreczki wykonane z materiału – lnu, juty lub organzyny. Najchętniej wybierane są woreczki z organzyny. Ten prześwitujący nylonowy materiał można kupić we wszystkich możliwych kolorach, dlatego jest chętnie wybierany przez organizatorów i dekoratorów ślubnych, gdyż organzyna świetnie się komponuje z wybraną kreacją kolorystyczną. Jest dość tania i jednak sama w sobie efektowna w swej prostocie.

Organzyna dobra do wszystkiego

W porównaniu do drewnianych pudełeczek na prezenty jest być może mniej ekstrawagancka, ale na pewno bardziej ekonomiczna. Choć sama w sobie ozdobna, łatwo poddaje się innym zdobieniom, co czyni ją materiałem dość plastycznym i dlatego chętnie wybieranym. Woreczki organzynowe są dość wdzięcznym materiałem wielokrotnego użytku, czy to jako ponowne opakowanie prezentu, woreczek na materiały sypkie przydatny w kuchni, opakowanie na drobne dziecięce bibeloty – muszelki, kamyki czy małe figurki oraz wiele innych. Dlatego woreczki organzynowe to tak popularne i chętnie wybierane opakowanie dla prezentów od Młodej Pary dla weselnych gości.