Organizacja wesela – usadzenie gości

tablica z usadzeniem gości

Usadzenie gości weselnych w taki sposób, aby każdy był zadowolony i dobrze się bawił to sztuka. Para Młoda musi być bardzo dobrze zorientowana w upodobaniach, sympatiach oraz co ważniejsze antypatiach swoich bliskich. Jak usadzić gości, aby nie robić zamieszania?

Na początku trzeba wybrać ustawienie stołów, tutaj mamy do wyboru kilka możliwości. Można zdecydować się na ustawienie stołów w kształcie litery U, M, L lub T, ciekawą opcją są także stoły okrągłe, które wybiera coraz więcej osób. Po drugie należy mieć na uwadze wiek zaproszonych gości, najlepiej aby obok siebie siedziały osoby w podobnym wieku, dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że będą mieli o czym ze sobą rozmawiać i nie będą się nudzić. Plan stołów weselnych to bardzo ważna kwestia, informacje na temat miejsce, należy umieścić przed wejście na salę weselną.

Należy unikać sadzania obok siebie byłych małżonków, ludzi, którzy są ze sobą skłóceni, nie darzą się sympatią, a także osoby o skrajnie różnych poglądach.

Usadzenie gości jest bardzo ważne, dlatego nie należy odkładać tego do ostatniej chwili. Należy bardzo dobrze przemyśleć kogo, gdzie posadzić, aby każdy bawił się na naszym przyjęciu weselnym dobrze i na nic nie narzekał.

Źródło zdjęcia tablicy rozsadzenia gości z tekstu: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/szablony-planu-stolow-i-tablic-gosci-na-wesela/