Co podarować gościom weselnym w ramach podziękowania

W Polsce śluby zwykło się organizować naprawdę z prawdziwym rozmachem. Jedną z tradycji jest wręczanie podziękowań gościom (na przykład w RozsądnePannyMłode przybierają one formę pudełek z prezentem, którzy przybyli na uroczystość uświetnił ją swoją obecnością. Co wybrać na prezent jako podziękowanie gościom weselnym? Czy postawić na coś tradycyjnego, czy może coś zgodnego ze współczesnymi modami?

Najlepszy prezent – podziękowanie gościom weselnym

Fantastycznym nowym trendem jest wręczanie gościom weselnym prezentów zrobionych własnoręcznie przez parę młodą. Taki drobny upominek i gest ma wyjątkowe znaczenie, bo jest czymś naprawdę od serca. Oczywiście najlepiej sprawdzają się tutaj różnego rodzaju przetwory domowe, na przykład buteleczka z własnoręcznie zrobioną nalewką lub sokiem malinowym. Dobry pomysł to również malutki słoiczek z miodem lub dżemem. To prezent w naprawdę dobrym stylu, szczególnie jeżeli jest odpowiednio opakowany. Można do niego dołączyć na przykład malutką karteczkę wykonaną z pięknej papeterii, na której własnoręcznie para młoda napisze podziękowania za udział w uroczystości. To naprawdę wyjątkowy gest.

Prezent w formie zdjęć

Kulinarne smakołyki jako prezent to jeden z nowych trendów. Innym świetnym upominkiem dla gości weselnych będą natomiast na przykład zdjęcia w stylistyce retro, włożone do pięknej ozdobnej koperty. To mogą być zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, którą współcześnie organizuje dla siebie bardzo wiele osób. Taki symboliczny prezent na długo pozostanie z obdarowanymi osobami, na przykład na kartach rodzinnych albumów.